Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

CAE Sınavı

Evrensel dil olan İngilizcenin Dünya üzerindeki etkisini az çok hepimiz biliyoruz.Peki ya İngilizce neden bu kadar önemli? Yaklaşık 73 ülkede İngilizce resmi dil veya ortak dil olarak kullanıyor.Bu İngilizcenin önemini daha çok arttırıyor.Dünya üzerinde iş adamından öğrencisine bir çok kesim tarafından kullanılan İngilizce her geçen önemini arttırıyor.

İngilizcenin yeterliliğini ölçmek için bazı belli başlı sınavlar vardır.Bunlardan biride Cae sınavıdır.Öncelikle Cae ne demek sizlere ondan bahsetmek istiyorum.Cae; Certificate in Advanced English yani İleri İngilizce sertifika demek.Bu sertifika ile ne işe yarar diye aklınıza gelmiştir büyük ihtimalle.Cae size Dünya üzerindeki yaklaşık 3,000 üniversitesinin kapısını açmasının yanı sıra bir çok ülkenin devlet dairesinde ve kendini geliştirdiğini kanıtlamış olan firmanda iş başvurunsa oldukça önem arz etmektedir.Sizde iyi bir kariyer istiyorsanız ve İngilizcenize güveniyorsanız bu belgeyi almanızda yarar var.

Cae sınavından bahsedecek olursak,sınav 5 bölümden karşınıza çıkıyor.Bu bölümler;okuma,yazma,dinleme,İngilizcenin kullanımı ve konuşmadır.Sizlere bu bölümleri tek tek anlatmak istiyorum.

Okuma

Sınava giren adaylara farklı İngilizce dergi gazete ve broşürlerden toplam dört metin verilir.Bu metinler toplam 3000 kelimeden oluşur.Adayların okuduklarından ne anladıklarını sorgulayan bölüm,hızlı okuma,okuduğunu anlayabilme üzerinedir.Boşluk doldurma,şıklı sorular ve eşleştirme olarak toplam 30-40 soru sorulur.

Yazma

Bu bölüm kendi arasında iki bölüme ayrılır.1.bölüme girmek adaylar için zorunludur.

Dinleme

45 dakika süre verilen adaylar tam 4 ayrı başlıkta sınava tabi tutulurlar.Bu dört bölümde sınava giren adaya radyo,tv,monolog ve sohbet kayıtları dinletilir.İlk üç bölüm 2 son bölüm ise bir kere dinletilir.

İngilizce kullanımı

Adayların İngilizceyi kullanma şekillerine bakılan bir bölümdür.

Konuşma

On beş dakika süren bölümde adaylar 2 li gruplar halinde alınarak aralarındaki diyalog esas alınır.

Sınav sonuçları A,B,C,D,E diye sınıflandırılır.A,B,C notunu alanlar sınavı geçmiş kabul edilir ve cae sertifikasını alırlar.

Peki ya bu sınava nasıl katılabilirsiniz?Bu konuda yardım alabilmek için sizler Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığa davet ediyoruz.Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kimdir derseniz eğer,ülke genelinde 2000 yılından beri eğitim konusunda danışmanlık veren ve bir çok kalite ödülüne sahip bir eğitim danışmalık firmasıdır.Cae ve her türlü aklınıza takılan sorular için Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yanınızdayız.

 

 

Malta Dil Okulları Sınavlara Hazırlık Kursları