Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

Toefl ibt Cambridge Hazırlık Kursları

Cambridge köklü bir geçmişe sahip İngiltere üniversitesidir.Bir çok başarı ödülü ile adını duyurmayı başaran Cambridge verdiği dil eğitim kurslarıyla dikkatleri üstüne çekmeyi başaran nadir üniversitelerdendir.Yılın her dönemi yabancı dil kursları düzenleyen Cambridge 156 yıllık deneyimi ile bir çok ülkedeki binalarıyla öğrencilerine hizmet vermektedir.

Cambridge üniversitesi bir çok alanda kurs verir.Bunlardan bir tanesi de toefl ibt Cambridge hazırlık kurslarıdır.Başlangıç olarak toefl ibt nedir ondan bahsetmek istiyorum.

Toefl bir İngilizce yeterlilik sınavıdır.Ana dili İngilizce olmayan adayların katıldığı sınav 165 ülkede yaklaşık 4500 sınav merkezinde yapılır.Bu sınav sonucu alacağınız belge size farklı ülkelerde binlerce kurumun kapısını doğrudan açar.Bir çok ülke İngilizce yeterlilik konusunda toefl i geçerli görmektedir.

Toefl ibt sınavının nasıl olduğu konusuna gelirsek sınav toplam da dört bölümden oluşur.

Yazma

İngilizce kompozisyon yazma becerisinin ölçüldüğü bölüm de öğrencilerden iki kompozisyon yazması istenir.0-30 puanlama sistemidir.

Konuşma

Verilen 20 dakikada 6 farklı konuda konuşmanız istedir.Bu 6 konuşmanın 2 si verilen konu hakkında 4 de dinletilenler hakkındadır.0-30 puanlama şeklidir.

Okuma

700 kelimelik 3-4 adet verilen akademik parçalar okutulur.sınav süresi 60 ile 80 dakika arası olup her parçadan yaklaşık 14 soru sorulur.

Dinleme

Üniversitede ki kullanılan İngilizcenin anlaşılıp anlaşılmadığı kontrol edilir.3-5 dakikada 4 veya 6 konuşma dinletilir. Her konuşmadan 6 soru sorulur.

Toefl sınavına girecek öğrencilere cambridge üniversitesinin birkaç tavsiyesi vardır.Bunlar,

  • İngilizceniz genel değilse toefl kursundan önce genel İngilizce kursuna gidiniz.
  • Sınava girmeye karar veridiyseniz çalışmalara başlayın.
  • Planlı olarak tek kaynaktan çalışın.
  • Bolca pratik yapmanız sizin yararınıza olacaktır.
  • Toefl ibt Cambridge kitabından bolca egzersiz çözün.
  • Egzersizleri yaparken kendinize süre tutun.
  • Sınav için hazırlanmış videoları izleyin.
  • Hedefinizi belirleyin.

Toefl ibt Cambridge kursları sınav sistemine yönelik öğrencilere sunulur.Bu kurslarda uzman kadroyla verilen eğitim sayensin de %100 başarı hedeflenir.toefl ibt hakkında daha net bilgiler istiyorsanız size kalitesiyle adını duyurmuş olan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firmasını öneririm.Uzman kadrosuyla Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlık firması her zaman yanınızda.

 

 

Malta Dil Okulları Sınavlara Hazırlık Kursları