Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

LAL Malta Yaz Okulu

Tatil ve Eğitim – ikisi bir arada

Tarihi çok zengin olan Malta küçük bir ülkedir, açık hava müzesi gibi günümüze kadar eski dönemden miras kalan birçok yapıya sahiptir. LAL Malta her yıl gururla dil eğitimi verirken bir yandan da dünyanın her yerinden gelen turistler için popüler bir cazibe merkezidir. Ülkede sürekli gelişmeler yapılır ve bazı turistler de bu güzellikleri görmek, adanın tarihini yaşamak ve muhteşem plajlarından vakit geçirmek için ülkeyi tercih eder.

Malta Akdeniz’in ortasında yer alır ve aslında ada bu şöhreti stratejik konumuna bağlıdır. LAL Malta’da yaz aylarında eğitim almak için gelenler toplu taşıma araçlarının uygun ücretleri ile adanın her yerini gezebilir.  Deniz ve kara taşıtları ile Malta gerçekten uygun fiyatları bulunan bir adadır. Valetta şehri ana otobüs terminalidir ve şehir kapısı dışında Gozo gibi farklı yerlere ulaşım sağlanır.

Öğrenciler derslerden sonra gezmek için otobüs biletleri otobüsün kalktığı yerden ve gemi biletlerini gemiden doğrudan satın alabilir. Özel biletler satılır ve bu biletler bir haftalık süre için sınırsız seyahate izin verir. 

Malta Adasında Giyim

LAL Malta’ya gelecek olan öğrenciler yaz ayları için hafif pamuklu kıyafetleri yanında getirmesi idealdir. Ayrıca yaz akşamları ve gündüz için giyilebilecek şort ve tişörtlerin getirilmesi gerekir. Kış aylarında uzun kollu kazak ve ceketler tercih edilebilir ve elbette pantolon giyilir. Ülke yürüyüşleri için rahat ve kaymayan ayakkabılar öğrencilerin rahat etmesini sağlayacaktır.

Eğer öğrenciler kiliseler gibi dini yerleri ziyaret etmeyi planlıyorsa, omuzlarını kapsayacak şekilde kıyafetler ve uzun pantolon veya uzun bir etek gibi kıyafetleri yanında getirmelidir. Bu hem dini yerlere hem de ada halkına bir saygı olarak görülecektir. LAL Malta dil okulunda eğitim zamanlarının dışında kalan vakitlerde öğrenciler plaja da gider ve bunun için uygun plaj kıyafetleri ve havlularını yanlarına almalıdır. Ayrıca ada içinde mayo ya da bikini ile gezmek pek hoş karşılanmaz. Bu nedenle öğrencilerin mutlaka elbiseleri ile plaj dışında dolaşması gerekir. Öğrenmek istediğimiz başka bir ayrıntı varsa Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı eğitim uzmanları sizlere yardım edecektir.