Malta Vizesi

vizesi malta
 Malta’nın Türkiye vatandaşlarına sağladığı vize kolaylığı, ülkenin popülaritesini artırmıştır.2003 yılı öncesinde Türk turist ve öğrencilere vize uygulaması bulunmayan Malta, 1 Ocak 2003 yılından sonra Türk öğrenci ve turistlere vize uygulamaya başlamıştır. 2004 yılında Avrupa Birliği ülkelerinden birisi olan ülkenin vize prosedürleri de beraberinde değişime uğramıştır. 2007 yılından sonra Avrupa birliği ülkelerinde geçerli olan Schengen vizesi Malta’yı ziyaret edecekler için gerekli vize olmuş ve vize alabilmek için gereken evraklar da değişmiştir. Vize işlemleri için ülkemiz Malta konsolosluklarına başvuru yapılması gerekmektedir.Vize başvurularınızı önemseyin!Vize alabilmek için Konsolosluğa başvuru yaparken, konsolosluk görevlisiyle yapacağınız görüşme ve dosyanızın dikkatle hazırlanmış olmasının çok önemli olduğunu unutmamalısınız. İlk başvuru sonrası vize alamadıysanız, sonraki başvuruda da vize alabilmeniz oldukça zor olacaktır. İlk başvuru için hazırladığınız belgeler ve görüşmeniz sırasında vermiş olduğunuz cevaplar, sizin için konsolosluk tarafından tutulmuş olan kayıtlar da yer alacaktır. İlk başvurunuz da sorulara vermiş olduğunuz cevaplar olumsuz bir kanı yaratılmasına neden olduysa, ikinci başvurunuzda da belirleyici olacaktır.

Belgeleri eksiksiz ve doğru hazırlayın!

Konsoloslukların talep ettiği belgeler vize çeşidine, ülkeye ve başvuranın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kişinin durumunu belirleyenler; yaşınız, eğitim durumunuz, en son ve ne zaman öğrenci olduğunuz, geliriniz, başvuru yapıyor olduğunuz ülkede yaşamakta olan tanıdıklarınızın olup olmadığı, medeni haliniz ve çalışma durumunuzdur. Bu koşulların hepsi gerekli belgelerin neler olacağının belirleyicisidir. Başvuru belgelerindeki eksiklikler, işlem süresinin uzamasına neden olacaktır. Sizden istenmiş olan belgelerin Konsolosluk tarafından istenilmiş olan düzende olması, eksiksiz ve istenilen şekilde doldurulması oldukça önemlidir.

Profesyonel yardım!
Hayatınızı etkileyecek bir yolculuğa çıkarken profesyonel yardım alarak vize başvurusu yapmak, vize sürecini sorunsuz atlatmanızı sağlayabilecek en doğru adım olacaktır. Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın vize alanın da tecrübeli uzmanları, belgelerinizi eksiksiz hazırlanmanızı ve konsolosluk yetkilileri ile yapacağınız görüşmelerde kendinizi en doğru şekilde ifade etmenizi sağlayarak vize almanızı kolaylaştıracaklardır.

 

Etiketler: ,

 

Son Haberler

 
 

Paylaş