Malta Vizesi

malta-vizesi

Malta’nın son yıllarda Türkiye’de bu kadar popüler olmasının sebeplerinden bir tanesi de şüphesiz vize kolaylığıdır.

01 Ocak 2003 tarihinden önce Türk öğrencilere ve turistlere vize uygulamayan Malta, 01 Ocak 2003 tarihinden itibaren Türk öğrencilere ve turistlere vize uygulamaktadır. 01 Kasım 2007 tarihinden itibaren Malta Vizesi ve vize için gerekli olan evraklar değişmektedir. 2004 yılında Avrupa Birliği Üyesi olan Malta, Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde vize prosedürlerini de değiştirmektedir. Malta vizesi 01 Kasım 2007 tarihinden itibaren Schengen vizesi olmuştur. Vize işlemleri şu anda İstanbul’da bulunan Malta Konsolosluğu tarafından yürütülmektedir.

Vize başvurunuzu önemseyin!

Vize başvuru işlemleri için ön hazırlığınızı çok ciddi bir şekilde yapmalısınız. Konsolosluğa yapacağınız ilk vize başvurusu, konsolosluk görevlisi ile yapacağınız muhtemel görüşme, sunacağınız dosya çok önemlidir. İlk başvurunuzda vize alamamanız, sonraki başvurularda vize alışınızı çok zorlaştıracaktır. Çünkü ilk başvurunuzda sunmuş olduğunuz belgeler, görüşme esnasında vermiş olduğunuz cevaplar kaydınıza geçecektir, dolayısı ile negatif bir sonuç bir sonraki başvurunuzu da kötü etkileyecek ve daha önceki beyanlarınız sizi bağlayıcı olacaktır.

Gerekli belgeleri eksiksiz ve uygun şekilde hazırlayın!

Konsoloslukların istediği ve önem verdiği belgeler ülkeye, başvurduğunuz vize tipine ve her bir başvuranın özel durumuna göre değişir. Kaç yaşında olduğunuz, eğitim durumunuz, en son ne zaman öğrenci olduğunuz, gelir durumunuz, gideceğiniz ülkede tanıdığınızın olup olmadığı, evli olup olmadığınız, başvuru anında çalışıyor olup olmadığınız sizin özel durumunuzu belirleyen etkenlerdir. Tüm bu durumlara bağlı olarak hazırlanması gereken belgeler değişiklik gösterir. Ayrıca başvuru için gereken belgelerdeki eksiklik zaman kaybına neden olur. Konsoloslukların istediği belgelerin eksiksiz ve doğru doldurulması, dosyanızdaki evrakların istenilen sırada olması son derece önemlidir.

Profesyonel yardım alın!
Tüm hayatınızı etkileyecek ve değiştirebilecek bir yolculuk için son adım olan vize başvurunuzu profesyonel yardım alarak yapmanız en sağlıklı ve en doğru başvuru biçimi olacaktır. Vize konusunda yıllardır edindikleri deneyim ile Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’nın tecrübeli uzmanları, belgelerinizin eksiksiz olarak hazırlanmanızı ve kendinizi konsolosluk yetkililerine en iyi şekilde ifade etmenizi sağlayarak vize alma olasılığınızı artırır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş