Neden Malta?

nenedmalta
Malta, Eğitim ve turizm alanındaki başarısı ile birçok insanın dikkatini çekmeyi başarmış bir ülkedir. Özellikle dil alanında hizmet vermekte olan birden fazla özel dil okuluna sahip olan malta, Neden Malta sorusunun cevabıdır. Türkiye’ye olan coğrafi yakınlığı sebebiyle Türk öğrenciler için oldukça caziptir.Yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin en büyük hayali İngilizce öğrenebilmektir. İngiltere’de verilmekte olan dil eğitimleri kadar kaliteli İngilizce eğitim hizmeti sunarak malta neden malta sorusunu cevaplamaktadır. Malta dil okulları oldukça uygun fiyatlarıyla cezbedicidir. Okullara yapılacak olan ödeme Euro olarak yapılır ve fiyatlar genellikle 300 Euro ile 5000 Euro arasında değişiklik gösterir. Malta dil okullarının eğitim ücretleri; kalınacak süre, eğitimin türü ve kalınacak yere göre değişiklik gösterir.

Turizm sektörü açısından da son derece canlı olan Malta, Neden malta sorusunu Akdeniz’in ortasındaki bu küçük ada da yeni yerler keşfederken, Akdeniz iklimini tatmak olarak cevaplandırır.

Yaz ayları boyunca tatil yapmak ve dil öğrenmek isteyenlerin öncelikli tercihidir. Trafiğin sol şeritten aktığı ülke de halk, öğle saatlerini dinlenerek geçirir. Birden fazla ülkenin egemenliği altında kalmış olan Malta çok kültürlü bir ülkedir. Maltalılar oldukça sıcakkanlı, farklı kültürlere karşı saygılı ve hoşgörülü insanlardır. Adanın her yerinde konuşulmakta olan İngilizce, ülkenin resmi dillerindendir. Avrupa’da İngiltere dışında İngilizcenin resmi dil olduğu tek ülke Malta’dır. Malta, eğitim alanında oldukça gelişmiştir. Bu nedenle olsa gerek ki adanın her yerinde dil okulları vardır. İngilizce konuşulan Avrupa ülkelerinden daha ucuza dil eğitimi almak isteyenler için Malta, oldukça caziptir.

Malta halkı kendilerine has misafirperverlikleri, samimiyetleri ve cömertlikleriyle ünlüdürler, Sizlere kendinizi evinizdeymiş gibi hissettirmek için ellerinden geleni yaparlar. Neden Malta sorusuna verilebilecek belki en güzel cevap böylesine güzel bir ada halkına sahip olmalarıdır.

malta1

Malta kıyısında popüler bir tatil yeri olan Saint Julian’s, sahip olduğu balıkçı köyü havasını gözde tatil mekanı kavramıyla harmanlanışının başarılı bir örneğidir. 1688’de inşa edilmiş olan Old Parish Church ve Spinola Palace gibi eserler Latin mimarisine sahip sıkça ziyaret edilen tarihi mekânlardır.

Dalmayı sevenler Divewise Center da yer alan gemi enkazlarını keşfedebilirler. Neden Malta sorusuna verilebilecek bir diğer güzel cevap da 1930’ların askeri bölgesi olan ünlü Paceville bölgesinin şimdilerde, gece kulüpleri, barları ve restoranlarıyla Saint Julian’s gece hayatının buluşma noktası olması olacaktır. Sonuç olarak Malta oldukça ekonomik dil okulları ve cezbedici turistik bölgeleri gerek eğitim gerekse tatil için tercih edilebilecek ülkeler listesinde baş sıralarında yer alan şirin bir ada ülkesidir.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş