Neden Malta’da Dil Eğitimi?

neden malta dil okullari

Malta, gün geçtikçe popüler haline gelen gözde bir ülke konumundadır. Malta ülkesi İngilizce konuşan ülkelerin topluluğu olan İngiliz Uluslar topluluğunun en eski üyelerinden biridir.  Yaklaşık 200 yıla yakın bir süre İngiltere’nin sömürgesinde kalmasından dolayı Malta’da İngilizce ve İngiliz Kültürü her yerde hissedilmektedir. Malta’da  trafik bile İngiltere’deki gibi soldan devam etmektedir. İngilizce, Malta Anayasaları’nda resmi dil olarak da kabul edilmiştir. Malta’nın en önemli gelir kaynakları İngilizce eğitim veren Dil Okulları ve Turizm’dir.

Malta, Akdeniz’in gözbebeği haline geldiğinden size hem eğlence hem de dil eğitimini birarada sunmaktadır!

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir ?

Malta , İngilizce dil eğitimi alınabilecek diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, sizin için en ekonomik seçenek olacaktır. Malta’da yeme, içme ve konaklama giderleri diğer ülkelere göre daha düşüktür.

Malta ülke politikaları , Malta’yı Akdeniz’de İngilizce dil okullarının merkezi haline getirmiştir. Yönetimin dil eğitim kursları üzerindeki baskı ve kontrolü, eğitim kurumlarının kalitelerini çok yüksek tutmaktadır.

Malta, dil eğitimi için en kolay vize veren ülkedir.

Dünya çapında ağa sahip olan bir çok okulun aynı zamanda Malta’da da dil okulları bulunmakta olup 30 yılı aşkın süredir eğitim veren dil okulları mevcuttur.

Akdeniz iklimi sayesinde Malta’da yıl boyunca ılıman hava hakimdir. Yaz aylarının sadece 3 ay ile sınırlı olmadığı adada muhteşem kumsalların tadını çıkarabilirsiniz.

Malta’ya yaz aylarında iki milyona aşkın turist gelmektedir. Dil eğitiminizin yanı sıra, İngilizce konuşan halk ve yarısından fazlası İngiltere’den gelen turistlerle de İngilizce pratik yapabilirsiniz.

Malta’nın nüfusu cana yakın ve samimi insanlardan oluşur ve ülke çok güvenli bir ortama sahiptir.

Malta küçük bir ada olduğundan Malta’ da bulunduğunuz süre boyunca kaybolma endişesi taşımazsınız.

Türkiye’ye yakın olduğu için Malta’ya ulaşım süresi kısadır ve uçak biletleri çok ekonomiktir. Kış aylarında gidiş dönüş uçak biletleri yaklaşık 250 – 300 Euro arasındadır.

Türk yemeklerini özlediğinizde, popüler Türk restoranlarında yemek yiyebilir ve dilerseniz uydu yayınlarından Türk televizyonlarını izleyebilirsiniz.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş