Neden Malta’da Dil Eğitimi?

neden malta dil okullari

Ülkemizde her geçen gün daha da popüler hale gelen Malta, Akdeniz’in gözbebeğidir. İngilizce konuşan ülkeler topluluğunun en eski üyelerinden birisidir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesi olarak varlığını sürdürmüş olan bu adalar ülkesinde, İngilizce ve İngiliz Kültürü yoğun olarak hissedilmektedir. Trafiğin İngiltere’ye benzer şekilde soldan aktığı ülke de, İngilizce ülkenin resmi dillerinden birisi olarak kabul edilmektedir. İngiliz Dili eğitimi vermekte olan Dil Okulları ve Turizm adanın başlıca gelir kaynağıdır.

Akdeniz’in gözbebeği olan Malta Adası, sizlere eğlence ve dil eğitimi fırsatlarını bir arada sunar!

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

İngilizce eğitimi alabileceğiniz ülkeler arasında yeme, içme ve konaklama giderlerinizin en düşük olacağı Malta, dil eğitimi almak isteyenler için de oldukça ekonomik bir seçenektir.

Malta hükümetinin politikalarının bir sonucu olarak Akdeniz de İngilizce dil okullarının merkezi haline gelmiş olan ülke de, yönetimin dil kursları üzerindeki sıkı kontrolü, eğitim kurumlarının kalitesini de yükseltmektedir.

Dil eğitimi amaçlı vize taleplerine en fazla olumlu cevabın alındığı ülkedir.

Dünya çapında hizmet vermekte olan birçok dil okulunun, Malta’da da şubeleri bulunmakla birlikte 30 yılı aşkın süredir, ülke de eğitim vermeye devam eden, oldukça köklü dil okulları da varlıklarını sürdürmektedir.

Akdeniz’in ortasında bulunan bu ada ülkesinde kış boyu oldukça ılıman bir hava vardır. Yaz mevsiminin üç aydan uzun sürdüğü bu ülkenin, sahip olduğu kumsalların tadını uzun bir süre çıkarabilirsiniz.

Yaz ayları süresince, iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği Malta’da eğitim almayı tercih ettiğiniz de, İngiliz diline oldukça hakim olan halk ve ülkeyi ziyaret etmekte olan turistler ile İngilizce pratiği yapabilme imkanını da sağlamış olacaksınız.

Sıcakkanlı ve güler yüzlü halkı ile Malta oldukça güvenli bir ülkedir.

Küçük ve düzenli bir ada olan Malta’ da yaşadığınız süre boyunca kaybolabilmeniz olası değildir.

Ülkemize yakınlığı sebebiyle ülkeye ulaşım süresi kısa, uçak biletleriyse çok ekonomiktir. Kış aylarında ucuzlayan gidiş-dönüş uçak bileti fiyatı Türkiye’de 250 – 300 Euro civarında olacaktır.

Ada da bulunmakta olan Türk restoranları aracılığıyla özlediğiniz lezzetleri tatma fırsatı bulabilir, uydu yayınları sayesindeyse Türk Televizyonlarını izleyebilirsiniz.

 

 

Etiketler:

 

Son Haberler

 
 

Paylaş