Malta Dil Okulları Sosyal Ağlarımız
 

Neden Malta’da Dil Eğitimi?

neden maltada dil egitimi

malta dil okullari      malta dil okullari   ese malta dil okulu forum

Ülkemizde her geçen gün daha da popüler hale gelen Malta, Akdeniz’in gözbebeğidir. İngilizce konuşulan ülkeler topluluğunun en eski üyelerinden birisidir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesi olarak varlığını sürdürmüş olan bu adalar ülkesinde, İngilizce ve İngiliz Kültürü yoğun olarak hissedilmektedir. Trafiğin İngiltere’ye benzer şekilde soldan aktığı ülke de, İngilizce ülkenin resmi dillerinden birisi olarak kabul edilmektedir. İngiliz Dili eğitimi vermekte olan Dil Okulları ve Turizm adanın başlıca gelir kaynağıdır.

Akdeniz’in gözbebeği olan Malta Adası, sizlere eğlence ve dil eğitimi fırsatlarını bir arada sunar!

         yaz okulu malta dil okullari

Malta’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

İngilizce eğitimi alabileceğiniz ülkeler arasında yeme, içme ve konaklama giderlerinizin en düşük olacağı Malta, dil eğitimi almak isteyenler için de oldukça ekonomik bir seçenektir.

Malta hükümetinin politikalarının bir sonucu olarak Akdeniz de İngilizce dil okullarının merkezi haline gelmiş olan ülke de, yönetimin dil kursları üzerindeki sıkı kontrolü, eğitim kurumlarının kalitesini de yükseltmektedir.

 

vizesi malta

Dil eğitimi amaçlı vize taleplerine en fazla olumlu cevabın alındığı ülkedir.

Dünya çapında hizmet vermekte olan birçok dil okulunun, Malta’da da şubeleri bulunmakla birlikte 30 yılı aşkın süredir, ülke de eğitim vermeye devam eden, oldukça köklü dil okulları da varlıklarını sürdürmektedir.

Akdeniz’in ortasında bulunan bu ada ülkesinde kış boyu oldukça ılıman bir hava vardır. Yaz mevsiminin üç aydan uzun sürdüğü bu ülkenin, sahip olduğu kumsalların tadını uzun bir süre çıkarabilirsiniz.

Yaz ayları süresince, iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği Malta’da eğitim almayı tercih ettiğiniz de, İngiliz diline oldukça hakim olan halk ve ülkeyi ziyaret etmekte olan turistler ile İngilizce pratiği yapabilme imkanını da sağlamış olacaksınız.

Sıcakkanlı ve güler yüzlü halkı ile Malta oldukça güvenli bir ülkedir.

Küçük ve düzenli bir ada olan Malta’ da yaşadığınız süre boyunca kaybolabilmeniz olası değildir.

Ülkemize yakınlığı sebebiyle ülkeye ulaşım süresi kısa, uçak biletleriyse çok ekonomiktir. Kış aylarında ucuzlayan gidiş-dönüş uçak bileti fiyatı Türkiye’de 250 – 300 Euro civarında olacaktır.

Ada da bulunmakta olan Türk restoranları aracılığıyla özlediğiniz lezzetleri tatma fırsatı bulabilir, uydu yayınları sayesindeyse Türk Televizyonlarını izleyebilirsiniz.

 

Malta Dil Okulları

Dil okulu, diğer ülkelerden gelen öğrencilere bulunduğu ülkenin dilini öğrenmeye yönelik eğitim veren kurumlardır. Fakat kimi zaman insan kendi ülkesinde bulunan dil kurslarına giderek de dil eğitimi alabilir pratiğini geliştirme fırsatı olmasada. Malta dil okulları konusunda en iyi şekilde eğitim vermeyi amaçlayan kurumlardır. Dünyanın ortak dili olan İngilizceyi tam anlamıyla ve ileri düzeyde öğrenebilmenin en iyi yolu, tamamen İngilizce konuşulan bir ülkede tamamen İngilizce eğitim veren bir okula gitmektir. Malta, İngilizce öğrenmek için oldukça ideal bir yerdir.

Malta’da Dil Eğitimi Almak İçin En Uygun Zaman

dil kurslari malta

Dil eğitimi için en ideal yerlerden biri olan Malta’da dil eğitimi alabilmek için de ideal dönemler vardır. Özellikle de bazı zamanlarda dil eğitimi almak oldukça uygun fiyatlarda olabilmektedir. Fakat bazı zamanlarda da dil eğitimleri yüksek fiyatları bulabilmektedir. Malta dil okulları, Ekim ve Mayıs aylarında çok cazip fiyatlarla hizmet vermektedir. Zira bu aylar genel olarak okulların açık olduğu ve pek fazla insanın dil eğitimi için zaman ayıramadığı dönemlerdir.  Malta dil okulları başlangıç ve ileri seviye olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Eğitimler de her biri 45 dakikalık ders saatlerinden oluşan 20 ila 30 ders saati arasında verilmektedir. Malta dil okulları ve dil eğitimi ile ilgili olarak gerekli bilgilere Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerinden ulaşmak mümkündür. Malta’da alınan yabancı dil eğitimi ile ilgili olarak ülkemizde her türlü düzenlemeyi ve yardımı Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı sağlarsınız herhangi bir ücret ödemeden. Türkiye genelinde hizmet veren Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerine gelerek uzmanlardan yurtdışı eğitimle ilgili her türlü bilgiyi alabilmek mümkündür.

Malta dil kursları aynı zamanda İngilizce eğitim verirken okuma, yazma, konuşma, dinleme, dil bilgisi ve sözcük bilgisi gibi tüm konularda eğitim vermektedir. Bir başka eğitim şekli olarak da Cambridge sınavına hazırlık yapılmakta ve öğrenciler sınava tam anlamıyla hazır hale gelecek şekilde dile hâkim olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca İngilizcelerini geliştirmek isteyenler de kurslara katılabilmektedirler.

 

Malta’da Eğitim Fiyatları

Dil öğrenmek tüm insanlar için önemli bir konudur. Hele bir de dünya dili ve tüm dünyanın ortak iletişim dili olan İngilizceyi öğrenmek insanlar için oldukça önemli bir konudur. Özellikle de anne babalar çocuklarının kesinlikle İngilizce bilmesi çaba göstermekte ve dil kurslarına göndermektedirler. Ancak bir dili öğrenmenin en iyi yolu, o dilin konuşulduğu bir ülkede eğitim almaktır. Bu konuda Malta oldukça ideal bir ülkedir. 30 yılı aşkın bir süredir dil eğitimi veriyor olması Malta’yı dil eğitimi için oldukça ideal bir yer haline getirmektedir.

Peki, Neden Malta’da Dil Eğitimi Seçilmelidir?

Bu sorunun pek çok farklı cevabı olabilmektedir. Ancak en iyi ve doğru cevap fiyattır. Malta dil okulları fiyatları, İngiltere ve Amerika gibi diğer yabancı ülkelere kıyasla oldukça cazip ve uygundur. Bir başka açıdan da bakıldığında Malta dil kursu için vize alabilmek de çok kolaydır. Malta’da dil eğitimi almak için katılabileceğiniz haftalık dersler oldukça ekonomiktir. Özellikle de haftada 20 saatlik kurslar çok cazip fiyatlarla sunulmaktadır. Ancak Malta’daki dil eğitimi konusunda birebir eğitim almak oldukça yüksek fiyatlarda olabilmektedir. Malta, İngiliz Uluslar Topluğunun en eski üyelerinden olması ve en önemli gelir kaynaklarından birinin de dil eğitimi olması sebebiyle, dil eğitimi için en iyi yer konumundadır.

malta egitim fiyatlariclubclass malta dil okulu konaklama apartman

Malta dil okulları fiyatları, eğitim alınmak istenen zamana göre de değişim göstermektedir. Özellikle de yaz aylarında dil eğitimin fiyatı oldukça yüksektir. Ancak Ekim ve Mayıs ayları Malta’da dil eğitimi almak için oldukça uygun zamanlardır. Malta hükümetinin okullar üzerindeki kontrolleri ve baskılarının çok fazla olması da Malta dil okulları fiyatları üzerinde etki eden bir durum olabilmektedir. Zira hükümet sürekli olarak denetlediği dil okullarında, eğitim kalitesini standartların üstünde tutmayı amaçlamaktadır. Malta dil okullarında bulunan 144 farklı İngilizce kurs seçeneklerinin bulunması da Malta dil okulları fiyatları açısından sürekli değişen bir fiyat tablosu oluşturmaktadır. Malta’da dil eğitimi almak isteyen ve konu ile ilgili gerekli açıklamalar ihtiyacı olan bir kişinin ülkemizde, Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanları ile görüşmeleri ve istedikleri her türlü bilgiye ulaşmaları oldukça kolaydır.

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları Öğrenci Yorumları

Malta Dil Okulları Forum

Malta Dil Okulları Fiyatları Herşey Dahil

Malta Dil Okulları Paket Fiyatları

Malta Dil Okulları Konaklama

Neden Malta’da Dil Eğitimi?

 

 
 
 

Paylaş