Yurtdışı dil okulu fiyatları

forum yurtdisi egitim

 

Giderek küçülen dünyada insanlar bir gün bir yerde karşılaşarak konuşma ihtiyacı duyabiliyorlar, genellikle de dünya üzerinde yaşayan insanların en çok konuştuğu dil İngilizce oluyor, nereye giderseniz gidin en az derdinizi anlatacak kadar İngilizce bilmelisiniz. Türk eğitim sistemindeki hatalardan dolayı okullarda verilen yabancı dil eğitimi maalesef yetersiz kalıyor, dil bilgisi ve gramer ağırlıklı olan dersler konuşmaya yönelik olmadığı için genellikle anlar ama konuşamayız. Öğrenciler de çareyi yurt dışı dil okullarına giderek İngilizceyi orada öğrenmeyi tercih ediyorlar. Başka seçenekleri olmadığı için de kendi bütçelerine en uygun olan okulları seçmeye özen gösteriyorlar. Yurtdışı dil okulu fiyatları ülkeden ülkeye, şehirden şehre değişiklikler gösteriyor.

Amerika ve Kanada’da İngilizce eğitimi görmek isteyenler oldukça büyük harcamaları göze almak zorundadır, hem ulaşım çok zor ve masraflıdır, hem de oralarda yaşamak. Türkiye’ye en yakın yerlerin tercih edilmesi de genellikle bu nedene dayanıyor. Yurtdışı dil okul fiyatları yurda yakın yerlerde daha kolay karşılanır boyutlarda, Balkanlar, doğu Avrupa ve İngiltere bu bakımdan çok uygun fiyatlarla dil okullarına öğrenci kabul ediyor. İngiltere ile ulaşım hem çok kolay, 4 saatlik bir uçak yolculuğundan sonra varabiliyorsunuz ve hem de saat farkı 2 saat olduğu için fazla sorun olmuyor. Orada her şehirde dil okulu bulmak mümkün. Hangisini isterseniz seçebilir ve en çok 6 ayda İngilizcenizi ileri seviyelere taşıyabilirsiniz.

Bunlar tamamen öğrenci ailelerinin ekonomik güçleri ile ilintilidir. Bazısına çok pahalı gelen ücretler bir diğeri için normal sayılabilir. Yurtdışı dil okul fiyatları yukarıda da belirtildiği üzere her ülkeye ve ülke şehirlerine göre farklılıklar göstermektedir. İnternet sayfalarında bölümler halinde ülkeler ve dil okullarının fiyatlarını bulabilirsiniz, genellikle de indirimler ve promosyonlarla desteklenen fiyatlar olduğundan daha aşağı seviyelere çekilmektedir. Yaşamak için gereken diğer tüm ihtiyaçlarınız ile birlikte en az 6 aylık bir sürede harcayacağınız parayı o günkü döviz kuru üzerinden hesaplayabilirsiniz. Zaten bu parayı bir kerede değil birkaç kerede ödeme şansınız da oluyor bir çok dil okulunda.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş